Чого очікувати від Мінфіну у 2022-му році
Результати інтерв’ю з Міністром фінансів свідчать про те, що наступного року очікувати на зниження податкового контролю не варто. Як повідомив чиновник, він не вважає за можливе проводити радикальну реформу у сфері оподаткування, оскільки будь-які зміни можуть спричинити суттєві фіскальні ризики.
Таким чином уряд не поспішає змінювати ситуацію, яка сьогодні склалася з ПДВ, а саме корупційні схеми. Ні для кого не секрет різні факти «скручування», в яких беруть участь посадовці з податкових органів.
При цьому Мінфін не проти перевіряти ще раз доходи громадян з 1995 року. І це незважаючи на строк позовної давності в 10 років та положення закону, згідно з яким донарахування можна робити лише за останні 3 роки.
За такою позицією уряду стає зрозумілим, що чиновники не мають наміру боротися з реальними тіньовими схемами. Натомість вони хочуть взятися за звичайних громадян.
Через низку зовнішніх факторів не передбачається й економічне зростання. Не на користь нашої держави відіграє нестабільна ситуація на сході країни, а також зростання світових цін. Щоб погасити наявні дефіцити, Україні доведеться брати гроші у МФВ, а натомість проводити «реформи».
Так само актуальними залишаться такі питання: підвищення вартості комунальних послуг, можлива відмова від спрощеної системи оподаткування, приватизація державних банків та відмова від зниження податків. Кошти, отримані від громадян, переважно підуть на купівлю цінних паперів уряду.
Джерело: Інтернет-ресурс