Чого чекати бізнесу від реформи Державної митної служби?

Contact Us

Чого чекати бізнесу від реформи Державної митної служби?

Майже рік йде обговорення змін на митниці, зокрема масштабної реорганізації служби. 2020-ий рік обіцяє стати роком активного розвитку митного законодавства та митної служби нового зразка. Саме такі слова стали лозунгом ІІ форуму з митного права та міжнародної торгівлі Асоціації правників України.

Так, на даному заході розглядалось питання криміналізації контрабанди. Зараз в стадії розробки законопроєкт, відповідно до якого кримінальна відповідальність буде наступати виключно щодо високого порогу контрабанди. За все інше залишиться лише адміністративна відповідальність.

Нагадаємо, раніше передбачалась відповідальність за такі діяння лише адміністративним законодавством. В митній службі вважають, що криміналізація контрабанди зробить її невигідною та безглуздою.

Оскільки реформа митниці ще йде, важко дати однозначний прогноз щодо її впливу на бізнес. Проте, є декілька тенденцій, на основі яких можна зробити деякі висновки.

Так, наприклад, прослідковується посилення керівництва структурою з єдиного центру. Добре це чи погано для бізнесу — сказати важко. Проте, є в цьому, безперечно, і плюси. Не можна буде закривати очі на затягування обміну інформацією та на порушення прав учасників справ про порушення митних правил.

Експерти також нагадали, що Верховна Рада розглядає проєкт змін до Митного тарифу, оскільки в Україні зараз використовується система зразка 2012 року, в той час як країни Європи користується новою системою 2017 року.

Особливо уважними слід бути представникам бізнесу, які ввозять в країну старі авто, оскільки продовжуються масштабні перевірки щодо правильності оформлення транспортних засобів.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm