Чи стане працювати економіка від кредитів Зеленського?

Contact Us

Чи стане працювати економіка від кредитів Зеленського?

В уряді кажуть, що проблеми з фінансуванням не буде, а також розраховують змінити ментальність населення

Урядова програма Зеленського «Повертайся і залишайся», окрім підтримки бізнесу, направлена на стимулювання громадян займатися підприємництвом, а також підвищення рівня ВВП країни.

Непосильним тягарем такі кредити стати не повинні, так як очікується на зовнішню допомогу та вихід на подальшу самоокупність програми.

Чиновники кажуть, що жорсткий механізм відбору учасників допоможе запобігти зловживанню кредитами. Експерти ж говорять про ряд бар’єрів, які будуть заважати втілити програму в життя у повному об’ємі.

Поки що відомо, що згідно програми держава збирається забезпечувати бізнес кредитами. Не дивлячись на анонсований старт 1 лютого, заявки на участь можна подавати вже зараз.

Крім безпосередньо самої заявки, потрібно буде представити свою кредитну історію та бізнес-план. Максимально можливий розмір кредиту – 1,5 млн. грн. на строк до 5-ти років під 5, 7 та 9 %, в залежності від кількості створених робочих місць та прибутковості проекту. При цьому 20 % від суми проекту бізнесменам доведеться погасити самостійно.

Відмітимо, що позичальники будуть отримувати кошти не на руки, а через банки, яким держава компенсує збитки, що виникли через пільги. При цьому ставку більше роблять саме на комерційні банки.

Отримати кредит можна на будь-яку сферу бізнесу. Проте, неблагонадійні претенденти будуть в процесі відбору відсіюватися.

Планується також контролювати учасників програми, аби вони витрачали кошти виключно на отримані цілі.

У владі вважають, що дана програма не тільки зупинить виїзд українців на роботу за кордон, але і позитивно вплине на стан економіки в цілому.

Кошти будуть виділяти зі спеціально створеного бюджетного фонду. В успіху програми в офісі Президента сумнівів немає.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm