Бізнес почне нести відповідальність за неправдиві дані по фінмоніторингу

Contact Us

Бізнес почне нести відповідальність за неправдиві дані по фінмоніторингу

Держфінмоніторинг почне виписувати штрафи за недотримання законодавчих нововведень щодо фінмоніторингу осіб, які не значаться серед суб’єктів первинного фінмоніторингу. Про це свідчить Інструкція, затверджена наказом Мінфіну від 06.07.2020 р. № 402.

Так, вищезгаданим документом встановлено, що уповноважені особи будуть оформлювати протоколи про адміністративні правопорушення, якщо такі порушення за своєю тяжкістю не передбачають кримінальної відповідальності.

Якщо порушення допустило декілька людей, протокол складуть на кожного з них окремо. При виявлені декількох правопорушень протокол оформлюють відносно кожного проступку.

Відповідальність передбачається за ненадання, несвоєчасне надання чи надання неправдивих даних, що стосуються аналізу фінансових операцій, які стали об’єктом фінансового моніторингу, довідок, копій документів.

Протоколи оформлюватимуть на посадових осіб підприємств, установ, організацій, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності, які не є суб’єктами первинного фінансового моніторингу.

Зауважимо, штрафні санкції складуть від 170 до 340 грн.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm