Бізнес очікує отримати частину коштів, отриманих Мінфіном

Contact Us

Бізнес очікує отримати частину коштів, отриманих Мінфіном

Доларові надходження планують витратити на погашення державного боргу

22 січня Мінфін провів розміщення облігацій на 9,8 млрд. грн., 108,6 млн. дол. и 23,8 млн. євро. В залежності від строків їх розміщення (від 3-х місяців до 3-х років) змінювалась й їхня дохідність.

Чиновникам не було необхідності підвищувати дохідність цінних паперів, як це було минулого року, з метою привабити великі суми в гривнях. 31 січня оголосять нову облікову ставку НБУ, від якої залежить і дохідність Мінфіну. На ринку допускають її пониження на 0,5 % – до 17,5 % річних.

«Короткі папери в гривневому еквіваленті розміщались за тими ж ставками, що й минулого тижня. По довгим дохідність знизилася, хоча це й очікували в НБУ. По валютним паперам майже нічого не змінилось, що вже є гарним показником» – говорить керівник аналітичного відділу «Concorde Capital».

Поки що точно невідомо, на що саме Мінфін витратить ці кошти. Проте, подейкують про дефіцит держбюджету, що завжди прослідковується на початку року. Бізнес же очікує отримати борги по ПДВ, що назбиралися ще з осені 2018 року. Влада обіцяє вирішити дане питання до кінця січня.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm