Банківська система у 2021 році збільшила прибуток на 46,5% — до 58,35 млрд грн

Contact Us

Банківська система у 2021 році збільшила прибуток на 46,5% — до 58,35 млрд грн

Як свідчать дані НБУ, банківський сектор за період із січня по жовтень поточного року отримав прибуток на 46,5 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Таким чином, загальний обсяг доходів за останні 10 місяців збільшився на 4,1 %, що у грошовому еквіваленті становить 217,8 млрд грн.

При цьому рівень відсоткових доходів зріс на 11 % (до 137 млрд грн), а комісійних на 33,9 % (до 74,7 млрд грн). Результат від переоцінки та операцій купівлі-продажу став від’ємним. А ось витрати банків протягом зазначеного періоду знизилися на 5,9 % — до 159,4 млрд. грн.

За три квартали до п’ятірки лідерів, які задекларували найбільші доходи, входять: Приватбанк, Райсфайзен Банк, Ощадбанк, ПУМБ, Універсал Банк.

Як повідомили в Нацбанку, частина непрацюючих кредитів у банківській системі за минулі три квартали скоротилася до 33,3 %, тоді як станом на початок року цей показник дорівнював 41 %.

Також за цей час збільшились портфелі гривневих кредитів та валютних позик як для фізичних осіб, так і для корпоративного сектору.

У НБУ повідомили, що зростання активів відбулося переважно завдяки збільшенню кредитування клієнтів. Так, темпи кредитування у корпоративному та іпотечному сегменті досягли найвищих показників за останні 10 років. Таким чином, чисті активи банків зросли на 2,1 %.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm