Банки тепер кредитують під заставу землі

Contact Us

Банки тепер кредитують під заставу землі

Компанії, які працюють в аграрній сфері, активно розвивають цей сегмент українського ринку. Сьогодні аграрії отримали вже 60 млн. кредитів, під заставу яких використано 584 га землі.

В уряді повідомили, що більшість кредитів видано за довгостроковою виплатою. Так, 40 % всіх коштів передбачають погашення протягом 5 років, що дозволяє аграрному сектору використовувати основний ресурс — час для розвитку бізнесу.

Також чиновники наголосили, що раніше перед підприємцями не було відкрито стільки доріг, через що сільське господарство відчувало певні труднощі, залучаючи довгострокове фінансування. Нині ж реформа сприяє залученню інвестицій.

Таке фінансування дозволяє здійснити перехід від сировинної економіки до виробництва та продажу товарів із високою доданою вартістю. У результаті в аграрний бізнес прийде ще більше бізнесменів. Удосконалення механізму роботи дозволить створити умови прозорості та ясності.

Окрім того, в Україні з’явиться фонд підтримки кредитування малих аграріїв. Наразі фермери, які обробляють до 500 га, отримають гарантії від держави для оформлення кредитів. Їх надаватимуть розміром до 50 % від непогашеної суми на строк до 10 років. Це дозволить знизити кредитні ставки для боржників.

Учасниками фонду, окрім держави, можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи. Планується, що цей фонд отримає статус фінустанови та відповідну ліцензію.

Зазначимо, що держава виділила державну підтримку аграріям у сумі 4,5 млрд. грн.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm