Банки почали частіше блокувати кошти на рахунках

Contact Us

Банки почали частіше блокувати кошти на рахунках

Тепер кожен клієнт може виявити, що його рахунок заморожений. Так, пошукові алгоритми встановлюють джерела отримання грошей з метою виявити підозрілі. Останнім часом також часто зустрічаються ситуації, коли людина кладе в банку на свій рахунок велику суму, після чого рахунок блокують до з’ясування джерела поповнення.

При цьому банк може вимагати від клієнта пояснити, звідки у нього гроші. Підтвердити законність походження коштів потрібно буде документально. Найбільшу кількість підозр у банків викликають наступні операції:

  • перекази фізособам з-за кордону;
  • перекази фізособам від юросіб;
  • нестандартні операції для клієнта;
  • одноманітні операції протягом декількох днів поспіль, після яких кошти переводяться в готівку протягом 24 годин.

Додаткова складність в тому, що фінустанови приймають гроші на свій рахунок, а вже при спробі їх переказу на інший рахунок — блокують.

Однак представники різних банків запевняють, що процес поступово автоматизується, тому випадкових або помилкових блокувань відбувається все менше. Звичайні операції, такі як оплата комуналки, погашення кредиту, оплата штрафів під «заморозку» не потрапляють.

Крім того, увагу банків зазвичай не приваблюють суми менше ніж 5 тис. грн. Вони сфокусовані переважно на операціях понад 400 тис. грн, але незвичайні операції фізичних осіб також можуть викликати підозри.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm