Як уникнути Інтернет-шахрайства?

Contact Us

Як уникнути Інтернет-шахрайства?

Чим популярнішим стає Інтернет, тим більше в ньому шахрайства. Шахрайство в мережі відрізняється від звичайного рядом ознак:

  • контакт між правопорушником і потерпілим відбувається через Інтернет;
  • жертва не бачить злочинця;
  • передача грошей або майна здійснюється дистанційно.

При цьому подібні дії кваліфікують за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Розслідуванням таких злочинів займається спеціальний відділ правоохоронних органів — кіберполіції.

Найбільш поширене 5 видів Інтернет-шахрайства:

  1. Фішинг. Його мета — отримати логін і пароль користувача, щоб використовувати його у своїх цілях. Прикладом фішингу є розсилка з електронної пошти з проханням зареєструватися на сторонньому ресурсі, використання сайтів, практично ідентичних популярним Інтернет-магазинам або організаціям, привітання у виграші у конкурсах, в яких ви не брали участі.
  2. Шахрайство з кредитними картками. Може статися з кожним, хто загубив свою карту і не заблокував, або повідомив дані своєї карти третім особам.
  3. Фіктивні Інтернет-магазини. Їх можна відрізнити за дуже привабливою ціною на товар, яка зазвичай нижча за ринкову. Крім того, шахраї завжди просять проводити оплату заздалегідь, до отримання товару.
  4. Пропозиції щодо погашення боргу.
  5. Пропозиції отримання швидкого заробітку.

Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтесь наступних правил:

  1. Не надавайте незнайомим сайтам особисту інформацію. Графи з паспортними даними, логіном і паролем, номером телефону можна заповнювати тільки в тому випадку, якщо на 100% впевнені, що маєте справу з офіційним сайтом.
  2. Не робіть повну передоплату, купуючи товар в Інтернеті. Скористайтеся краще післяплатою.
  3. Не користуйтеся підозрілими сервісами або пропозиціями від незнайомих людей.

Якщо ж ви все-таки стали жертвою шахрайства, обов’язково зверніться до поліції!

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm