Нововведення, які обіцяє проект Закону «Про платіжні послуги»

Contact Us

Нововведення, які обіцяє проект Закону «Про платіжні послуги»

У Нацбанку вважають, що законопроект суттєво переформує платіжний ринок. Так, виникнуть нові учасники, зміняться особливості відносин між ними, почне функціонувати відкритий банкінг. Це все призведе до зростання конкуренції і, відповідно, якості послуг, що надаються.

Нововведення передбачають розширення кола учасників платіжного ринку, що особливо вигідно для небанків і фінтех-компаній. Крім банків, офіційно надавати послуги з проведення платіжних операцій тепер матимуть право поштові оператори, установи електронних грошей, платіжні фірми тощо. Вони зможуть працювати без участі в платіжній системі і самостійно випускати картки для проведення платежів.

З’явиться 9 платіжних послуг, з них 7 — фінансові, 2 — нефінансові. А відкрити і вести платіжні рахунки зможуть не тільки банки. Для зниження ризиків на таких рахунках не можна буде накопичувати гроші, отримувати відсотки по ним, і вони не будуть гарантуватися ФГВФО.

Також планують ввести концепцію відритого банкінгу. При цьому основний акцент збираються зробити на безпеці даних. Це дозволить безпечно і плідно співпрацювати всім учасникам ринку.

Крім того, НБУ не припиняє працювати над розвитком концепції е-гривні. Аналізуються можливі галузі застосування, потенційний попит і споживчі мотивації. На сьогоднішній день Нацбанк бачить максимальний потенціал у е-гривні для роздрібних платежів з можливістю опції «програмованих» грошей і обміну віртуальних активів.

Джерело: Інтернет-ресурс

Поділитися цим повідомленням?

smm