НБУ встановив нові правила і норми для колекторів. Що змінилося?

Contact Us

НБУ встановив нові правила і норми для колекторів. Що змінилося?

Одна з головних новацій, що з’явиться найближчим часом – єдиний державний реєстр підприємств з дозволом на колекторську діяльність. Відзначимо, що про такий реєстр говорили вже давно і його створення схвалюють всі учасники ринку кредитування.

Інформацію про ці новації оприлюднила заступник голови правління Національного Банку України Катерина Рожкова під час зустрічі з представниками небанківських фінансових установ. Вона зазначила, що багато важливих аспектів колекторської діяльності ніяк вирішені до сих пір. Це стало однією з причин того, що тільки за липень 2020 року НБУ отримав понад 500 звернень від громадян.

У всіх цих документах скарги на колекторські компанії.

У багатьох ситуаціях аналітиками і правоохоронними органами було встановлено, що представники колекторських компаній вели себе неетично і вкрай грубо порушили норми існуючих законів. Зараз Національний Банк готує закон про колекторську діяльність, який найближчим часом внесе до Верховної Ради України.

Розповідаючи про новий законопроект, Катерина Рожкова додала, що серед норм будуть прописані вимоги до етики спілкування з боржниками. При порушенні цих вимог колекторами передбачено кілька санкцій, максимальної з яких буде виключення з реєстру колектором і позбавлення права займатися аналогічною діяльністю.

Висновок компанії, яка допустила порушення, з державного реєстру колекторів буде означати те, що з нею заборонено укладати договори про стягнення боргів, а вся діяльність з метою отримання виплат за боргами буде розцінюватися як незаконна. Виняток буде застосовуватися тільки якщо проблемна компанія не реагує на письмові попередження, накладені штрафи та інші санкції від НБУ.

НБУ готує ще кілька нововведень:

  • додаткові, строго прописані, етичні вимоги до поведінки колекторів відносно боржників;
  • норми, що забезпечують контроль дій колекторів;
  • рекомендації для усунення порушень;
  • регламентація порядку взаємодії колекторських компаній з проблемними боржниками.

Зараз, ще до прийняття закону, НБУ рекомендує компаніям планувати зміни в принципах роботи, готуватися до більш суворого контролю.

Поділитися цим повідомленням?

smm